Yalın İle Balın 6 Yaş Eğitim Seti Doku Aes

Ürün Kodu : Doku1


6 Yaş grubu çocuklar için hazırlanan Yalın ile Balın Eğitim Seti bir çok okul öncesi dönem setine göre oldukça kapsamlı ve bir çok eğitim motodu kullanılan başarılı bir settir. 
Set 16 kitaptan oluşmaktadır. 

Kağıt, resimleme kalitesi ve materyal donanımıyla çocuklar kapsamlı ve çok yönlü öğrenmesine destek olurken bakış açısı zenginliği katmaktadır. 

Setin içeriği: Montessori ve Reggio Emilia eğitim sistemleri ile Orff ve Scamper eğitim metotlarını kullanarak hazırlanan Yalın ile Balın Eğitim Seti, Türkiye'nin 7 bölgesiyle benzer özelliklere sahip Dünya'nın 7 kıtasında yer alan bazı ülkelerin (Mısır, Japonya, İtalya, Brezilya, Avustralya, Meksika) ve Antarktika kıtasının sarmal eğitimle anlatıldığı multimedya eğitim setidir. Yalın ile Balın Eğitim Seti; 7 adet kitap, 7 adet aile katılımı ve eğlenceli bilgiler (1. dönem-2.dönem) olmak üzere toplamda 16 kitaptan oluşmaktadır.
Setin içinde yer alan 7 adet kitap; Belirli Gün ve Haftaları, Dünyaca Ünlü Kişileri, rakamları, renkleri, şekilleri, değerleri, temaları, kavramları ve Türkiye'nin bölgeleri ile bazı ülkeleri konu almıştır. Her kitap, bölgenin genel özelliklerinin tanıtımı ile başlar ve sarmal eğitime uygun bir şekilde devam eder. Her kitap için öğrencinin yaşına uygun etkinlikler ve çalışmalar hazırlanıp, kitabın ana konusu olan bölge ve ülke ile içe içe verilmiştir. Ayrıca asetat, etiket gibi farklı materyallerin de kullanıldığı özel sayfalar eğitim setini sektörde üst sıralara taşımaktadır.
Setin içinde yer alan 7 adet aile katılımı; kitap konularıyla paralel olarak öğrencilerin aileleriyle birlikte yapmasını istediğimiz çalışmaları içermektedir. Örneğin; 6. kitapta Akdeniz Bölgesi'nin ve Avustralya'nın özellikleri anlatılmıştır. Buna paralel olarak 6. aile katılımında Akdeniz Mutfağı'ndan Patatesli Biberli Ekmek tarifi ile Avustralya Mutfağı'ndan Pavlova Tatlısı tarifi verilmiştir. Buna benzer pek çok etkinlik aile katılımın içinde yer almaktadır.
Setin içinde yer alan 2 adet eğlenceli bilgiler kitabı, 1. ve 2. dönemlerde kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Öğrencinin öğrenme sürecine uygun olarak kolaydan zora doğru sıralanmış çalışma sayfaları yer almaktadır. İçeriği gofreli sayfalar, dikkat sayfaları, çizgi çalışmaları, görsel algı sayfaları ile zenginleştirilmiştir.
Firmamız tarafından hazırlanan video içerikleri, müfredata uygun işlenen konuların paralelinde öğrencilere izletilerek, konuların pekiştirilmesine yardımcı olmaktadır. Kitaptaki konuya başlamadan önce izletilen video, sonrasında kitaptaki çalışmanın yapılmasıyla kalıcı öğrenme sağlanır. En son kitap bittiğinde maket proje çalışması tamamlanır.
Maket Proje Çalışması, setteki kitapları sırayla (1,2,3,4,5,6,7) bitirdikten sonra yapılarak tamamlanır. Örneğin; 1.kitabı (İç Anadolu Bölgesi ile Mısır) bitirdikten sonra maket projesinde yer alan İç Anadolu Bölgesi ve Mısır ile ilgili maket parçaları zemine yerleştirilerek bu bölge ve ülkenin maketi tamamlanır. Eğitim ve Öğretim sezonu bittiğinde ise maket proje çalışması son halini alır ve veliler okula çağrılarak maket sergilenir.