Tıpış Tıpış 2 3 Yaş Eğitim Seti Doku Aes

Ürün Kodu : Doku2


2-3 Yaş grubu çocuklar için hazırlanan Tıpış Tıpış Eğitim Seti

Montessori ve Reggio Emilia eğitim sistemleri ile Orff ve Scamper eğitim metotlarını kullanarak hazırlanan Tıpış Tıpış Eğitim Seti, 2 yaş grubunun öğrenebileceği düzeyde renklerin, şekillerin, rakamların, kavramların, temaların ve mevsimlerin sarmal eğitimle anlatıldığı multimedya eğitim setidir.

Tıpış Tıpış Eğitim Seti; 3 adet kitap, 1 adet aile katılımı ve 1 adet etkinlik kitabı olmak üzere toplamda 5 kitaptan oluşmaktadır.

Bu yaş grubunun çok küçük olmasından dolayı, kitaptaki sayfalar daha eğlenceli ve özel olarak hazırlanmıştır. Kalem tutmaya henüz tam olarak beceremediklerinden dolayı etkinlikler; gofre, keski, etiket, parmak boyası, ayna ve asetat gibi materyallerden hazırlanmıştır.

Aile katılımı kitabı; kitap konularıyla paralel olarak öğrencilerin aileleriyle birlikte yapmasını istediğimiz çalışmaları içermektedir. Örneğin; Kitapta rakamları öğrenen çocuk, aile katılımında da ailesiyle birlikte evde öğrendiği rakamla ilgili etkinliği yaparak öğrendiğini pekiştirecektir. Buna benzer pek çok etkinlik aile katılımın içinde yer almaktadır.

Setin içinde yer alan ilk etkinliklerim kitabında öğrencinin öğrenme sürecine uygun olarak kolaydan zora doğru sıralanmış çalışma sayfaları yer almaktadır. İçeriği gofreli sayfalar, dikkat sayfaları, çizgi çalışmaları, görsel algı sayfaları ile zenginleştirilmiştir.