Markalar

Fiyat Aralığı

Ürün Puanı

Fırsatlar


Tatil Kitapları

Tatil Kitapları

Tatil öğrencilerin dersten uzaklaşması ve dinlenmesi için oluşturulmuş ara dönemlerdir. Fakat bu dönemlerde her şeyin belli bir ayarda yapılması ve dinlenmenin de sınırları aşmaması gerekiyor. Okul derslerinin tekrar edilmesi ve unutulmaması önemlidir. Bu noktada devreye tatil kitapları giriyor. Bu kitaplar ile dolu dolu tatiller geçirilebilir. Öğrencinin yaz aylarında dersten uzaklaşmaması ve bunu eğlenceli bir şekilde tamamlaması için eğitici aktiviteler önemlidir. Kitapların içeriğinde yer alan etkinlikler ile hem derslerin pekiştirilmesi hem de eğlenceli vakit geçirilmesi sağlanıyor. İlkokul öğrencileri için ise bu önemli bir noktadır. Bu yaştaki çocuklar genel olarak sürekli yazıdan veya dersten çabuk bir şekilde sıkılabiliyor. Bu kitaplar ise dersler eğlenceli hale geliyor. Sonucunda ise okul açıldığı dönem daha başarılı bir öğrenci profili oluşturuluyor. Tekrar etmeyen öğrenciler genel olarak yaz tatili dönüşünde bildiklerini de unutmaktadır. Özellikle 1. Sınıf öğrenciler okumayı dahi unutabilmektedir. Birçok hikâyeli etkinliği olan bu kitaplar ile başarı rahatlıkla elde edilebilir.

Yaz Aylarında Konu Tekrarı Çok Önemli

Yaz aylarında eski öğrenilen konuların tekrarı ilkokul öğrencileri için oldukça önemlidir. Ana sınıfı öğrencileri için ise eğlenirken öğrenmek kavramı önem taşıyor. Henüz yeni yeni bir şeyler öğrenmeye başlayan öğrencilerin beyin yapıları öğrenmeye oldukça elverişlidir. Bu sayede çok hızlı şekilde kavramaları mümkündür. Tatil kitabında yer alan etkinlikler ile yeni bilgiler çocuklara öğretilir. Bu sayede okul açıldığında adapte olması ve dikkat eksikliği yaşamaması mümkün kılınabilir.

Tatil Kitabı Çeşitleri

Okul öncesi ve ilkokul düzeyinde birçok farklı tatil kitapları bulunabilir. Bu tatil kitapları içerisinde çocuk için en idealini seçmek kimi zaman zor olabilir. Yaş aralığına göre en uygun kitabın seçilmesi önemli konulardan sadece birisidir. 3-4 yaş aralığında olan çocuklar için Tatil Kitabım serisi ideal bir seçim olabilir. Bu tatil kitabı ile çocukların yeni bilgiler öğrenmesi ve bunu eğlenerek yapması mümkün hale getiriliyor. Farklı kesme etkinlikleri ve boyamalar ile çocuklara şekiller, sayılar ve farklı önemli bilgiler kısa sürede öğretilmektedir. Tatil de bu kitap ile eğlenceli hale gelmektedir. 5-6 yaş olanlar için ise yarıyıl, yaz tatil kitapları idealdir. Bu çocukların çeşitli becerilerinin gelişmesi yine bahsi geçen tatil kitapları ile sağlanabilir.