Okul Öncesi

Çocuklarımızın iyi bir eğitime sahip olabilmesi adına, onlar için okul öncesi dönemde oluşturulmuş olan tüm kitaplar da büyük önem taşımaktadır. Kitaplar ile birlikte çocuğun okul çağına alıştırılması en temel amaçlardan birisi olmaktadır. Bununla birlikte bu kitapların çocuğun zihinsel gelişimini arttırdığı da iyi bir şekilde görülebilmektedir. Okul öncesi için oluşturulmuş olan bu tür kitapların çocuğun yaşına uygun bir şekilde seçilmesi daha sağlıklı sonuçları da beraberinde getirebilecektir. Ayrıca bu tür kitapların farklı çeşitlerde bulunması ve çocukların her alanda gelişmelerini sağlamaları da en büyük avantajlardan bir diğeri olmaktadır.

Okul Öncesi Eğitim Setleri

Okul öncesi eğitim setleri kitaplar içerisinde yer alan eğitim setleri, yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. 1-2, 3-4, 5-6 ve 6-10 yaş için farklı özellikler gösteren kitaplar sayesinde, okul öncesinde uygun olan bir kitap seçimi de oldukça kolay olacaktır. Bununla birlikte kitapların üzerinde yer alan farklı renklerin de çocukların ilgisini çekebilecek düzeye göre ayarlanmış oldukları görülebilecektir. 5-6 yaş arası için oluşturulmuş olan kavram eğitim setleri sayesinde, çocuğun zeka gelişiminin hemen hemen yer yönü ile artışını sağlamak mümkün olabilecektir. Eğitim setinin içerisinde yer alan matematik, çizgiler gibi kitaplar sayesinde, çocuğun okula başladığı ilk dönemlerde zorluk çekmesi de engellenebilecek ve okula dahaiyi bir şekilde adapte olmasını kolaylaştıracaktır.

Okul Öncesi Setler

Okul öncesi bölümünde yer alan tüm kitapların, çocukların yaş ortalamalarına göre farklılık göstermesine dikkat edilmiştir. Her yaşta çocuğun farklı eğilime sahip olabileceğinden dolayı, onların dikkatlerini çekecek şekilde sayfa içeriklerinin oluşturulduğunu da söylemek gerekmektedir. El- göz koordinasyonun en iyi derecede tutulmasını amaç edinen bu okul öncesi kitaplar sayesinde, çocukların hem eğlenip hem de öğrenmesi oldukça eğlenceli bir hale getirilmiştir. Bu sayede çocukların keyifli vakit geçirmesi de amaçlanmıştır.