Mini Mini 3-4 Yaş Kavram Eğitim Seti

Ürün Kodu : M033
226,85 TL
208,33 TL %8 İndirimli

3-4 Yaş Mini Mini Kavram Eğitim Seti

Mini Mini Kavram Seti hazırlanırken MEB Okul Öncesi Eğitim Programı, 36 ay ve üstü çocukların gelişim özellikleri ve farklı öğrenme ihtiyaçları dikkate alındı. Basitten karmaşığa yaklaşımıyla hazırlanan Mini Mini Kavram Seti’nde; Mini Mini Kavramlar, Mini Mini Renkler ve Şekiller, Mini Mini Matematik, Mini Mini Çizgilerİzli Çizgi Çalışmaları ve İlk Portfolyom kitapları yer almakta. 

Mini Mini Kavram Seti’nde yer alan etkinlikler çocuk merkezli ve eğitim programındaki kazanım ve göstergeleri destekler nitelikte olup her kavram için 2 etkinlik sayfasına yer verildi. Etkinlik sayfalarında farklı bir düşünme becerisi kullanıldı. Böylece çocuklarımızın kavramı kendi tercih ettiği, ilgi duyduğu şekilde öğrenmesine olanak sunuldu. Çocukların sadece kavramı tanıması değil, farklı düşünme süreçlerini de yetkin bir şekilde kullanma becerisini kazanması amaçlandı.

Belirli gün ve haftalarla ilgili çalışmalar, Mini Mini Çizgiler kitabında işlendi.

Mini Mini Kavram Seti’nde görsel okuma, eşleştirme, gruplama, dikkat, karşılaştırma ve ayırt etme, yaratıcılık, problem çözme, akıl yürütme, kalem tutma, tamamlama, gözlem ve betimleme, sıralama, sayma, sembolü tanıma, tahminde bulunma, hafıza ve beyin fırtınası vb.” temel beceriler ele alındı. Ayrıca bu becerilerin geliştirilmesine yönelik olarak labirent, yap-boz, bilmece-ipucu, örüntü kurma gibi araçlarkullanıldı.

Her sayfanın altında çocuğun kendisini değerlendirilmesine yönelik işaretleme alanlarına yer verildi. Böylece çocuğun sadece pasif bir uygulayıcı değil, aktif bir katılımcı olması hedeflendi. 


sans-serif;="" font-size:="" 14px;"="">Kavram kitapları, 24.5 x 32.5 cm boyutlarında, 64 sayfa ve spiralli olup kitaplarının sonunda çalışmaları destekleyen etiket/stikır sayfaları mevcuttur.