Manyetik Reverse (Mıknatıslı) Akıl Oyunu

Ürün Kodu : HOB33


Manyetik-Mıknatıslı Reverse
REVERSE NASIL OYNANIR
 
Reverse oyunu 8x8 64 kareden oluşan bir oyun tahtası üzerinde oynanan bir oyundur. 2 kişi ile oynanan bir strateji oyunudur.
 
Oyun özel taşlar ile oynanır ve taşların bir tarafı siyah bir tarafı da beyaz renktir. Başlangıçta oyun tahtasının ortasındaki 4 kareye sırasıyla siyah ve beyaz taş konur.
 
Her oyuncunun 32 taşı vardır ve sırası gelen oyuncu taşlarını oyun tahtasına yerleştirirler.
 
Her oyuncu sırası geldikçe rakip oyuncunun taşının yanına taşını koyar, amaç rakibin taşının rengini  kendi rengine çevirmektir.
 
Rakibin taşları yatay, dikey ve çapraz olarak kuşatılabilir. İki aynı renk taşın arasında kalan rakip rengi kendi rengine çevrilir. Oyunda amaç oyun tahtasının üzerinde en çok alan kaplamaktır.
 
Rakip oyuncunun taşının rengini çeviremeyen hamle geçersizdir. Eğer oyunculardan birisi renk değiştirebilecek hamle yapamazsa oyun rakibe geçer.
 
İki oyuncu da hiçbir taşı ele geçiremeyecek duruma gelmişse oyun biter. Oyun tahtasında en çok hangi renk taş varsa o renkteki taşlara sahip oyuncu oyunu kazanır. Oyun tahtası ve taşları mıknatıslıdır ve kendi özel kutusunun içindedir Çocuklarda stratejik düşünme becerilerinin gelişmesine katkı sağlar.