LSVT LOUD Sertifika Kursu

Marka :
Ürün Kodu : DLGlsvt-loud-sertifika-kursu


 

2020 yılında İstanbul'da düzenlenecek olan

LSVT LOUD ve LSVT BIG Eğitim ve Sertifika Programları hakkında online tanıtım Webinarı

 

 

LSVT LOUD® Sertifika Kursu, başta Parkinson hastalığı olmak üzere motor konuşma bozuklukları yaşayan yetişkin ve çocuklar için geliştirilen bir ses/konuşma terapisi tekniğinin 2 günlük bir eğitimle dil ve konuşma terapistlerine öğretilmesini kapsamaktadır. İki günlük eğitim boyunca katılımcılara önemli terapi öğeleri, terapi kazanımlarını destekleyen bilimsel veriler, terapi uygulamalarının detayları, gerçekçi tavsiye ve stratejiler uygulamalı şekilde öğretilecektir. LSVT LOUD® terapi tekniğinin pediatrik ve yetişkin motor konuşma bozukluklarında (Örn: multiple sclerosis, serebral palsy ve inme/stroke) nasıl kullanılacağı öğretilir. Terapi öncesi ve sonrası yapılan nöral görüntüleme yöntemleri ile LSVT LOUD® terapi tekniğinin etkisi gösterilir. Bu eğitimin ASHACEU karşılığı 1.2 kredidir.

 

Sertifika Adımları:

 • LSVT LOUD® Sertifika Kursu'na kaydınızı yaptırın.
 • İki günlük LSVT LOUD® Sertifika Kursu'na devamsızlık yapmadan katılın.
 • Başarılı olmak için %85 oranında doğru cevaplamayı gerektiren Sertifika Sınavına girin. Sınav iki günlük eğitimin sonunda gerçekleştirilecektir. Sınavda başarısız olan katılımcılar aynı sınava daha sonra çevrimiçi olarak girebileceklerdir. 

 

ÖĞRENME ÇIKTILARI

Bu kursu tamamladıktan sonra Dil ve Konuşma Terapistleri;

 • Motor konuşma bozuklukları içim ses terapisi kullanımını gerekçelendirebilirler.
 • Parkinson hastalığı ve diğer nöral bozuklukların özellikleri ile bunların ses ve konuşma üzerindeki etkisini tanımlayabilirler.
 • Parkinson hastalığı ya da diğer pediatrik ve yetişkin nörolojik bozukluklarda LSVT LOUD® kullanımı için gerekçelendirme yapabilirler.
 • LSVT LOUD® tekniğinin kullanım gerekçelerindeki ve uygulama yöntemlerindeki değişiklikleri/gelişmeleri betimleyebilirler.
 • Nöral plastisite ilkeleri ve motor öğrenme kuramları ile uyumlu olan LSVT LOUD® tekniğinin önemli öğelerini inceleyebilirler.
 • LSVT LOUD® tekniğinden yarar sağlama olasılığı yüksek olan yetişkin ve çocukların özelliklerini tanımlarlar.
 • Günlük rutinler, konuşma hiyerarşisi ve kalibrasyon da dahil LSVT LOUD® tekniğinin tüm boyutlarını açıklayabilir ve uygulayabilirler.
 • LSVT LOUD® uzun dönem korunması ve sürdürülmesi için tavsiyeler verebilirler.
 • Doktorlara ve diğer sağlık bakım uzmanlarına LSVT LOUD® tekniğinin faydalarını açıklayabilirler.
 • LSVT LOUD® uygulamasının etkinliğini gösterir belgelendirme sürecini planlayabilirler.

 

LSVT LOUD Sertifika Kursu'nun Getirdikleri:

 • Basılı eğitim malzemeleri ile iki günlük LSVT LOUD Sertifika Kursu.
 • Eğitimden sonra 90 gün boyunca ücretsiz çevrimiçi LSVT LOUD® Sertifika Kursu içeriğine ulaşarak tekrar yapma hakkı.
 • Eğitimi tamamlayıp sınavı geçtikten sonra LSVT LOUD Uygulayıcı Sertifikası
 • LSVT LOUD Çalışma Destek DVD’si.
 • LSVT LOUD Kaynak linkine ulaşım hakkı (indirilebilir terapi formları, dersler, videolar)
 • LSVT Global Sertifikalı Klinisyen Veri Tabanına katılım hakkı
 • LSVT LOUD tartışma forumuna ulaşım hakkı.
 • Gelişmiş LSVT LOUD® konularında aylık webinarlara ücretsiz erişim hakkı (Canlı ve Talebe Dayalı mevcut webinarlarımız vardır.)
 • Klinik konularda LSVT LOUD uzmanlarımızdan çevrimiçi destek.

 

DERS ÇİZELGESİ

Eğitimin tümüne katılmak ZORUNLUDUR. Geç kalan ya da dersin bir kısmını kaçıran katılımcılara sertifika verilmeyecek ve ücret iadesi yapılmayacaktır. Lütfen, yolculuk ayarlamalarınızı ona göre yapınız.

 

1. GÜN

08.15-09.00 KAYIT ve Ders öncesi SINAV.

09.00-10.45 Nörolojik bozukluklarda ses çalışmaları ve terapisine giriş ve Parkinson hastalığının incelenmesi.

10.45– 11.00 ARA

11.00-12.30 LSVT uygulamasının geliştirilmesinin gerekçesi ve En son LSVT bulguları.

12.30-13.30 ÖĞLE YEMEĞİ

13.30-15.15 LSVT LOUD YÖNTEMLERİ (diğer katılımcılarla birlikte uygulayarak öğrenme).

15.15-15.30 ARA.

15.30-17.00 LSVT LOUD YÖNTEMLERİ, devam (diğer katılımcılarla birlikte uygulayarak öğrenme). Öğretim Teknikleri: Model ol, Şekillendir, Güdüle, Sürdür, Kalibrasyon. Terapi Oturumlarının Niceliği

 

2. GÜN

08.00-9.45 Terapi Oturumlarının Niceliği, Terapi Oturumlarının Niceliği, Terapi Oturumlarının Niceliği.

09.45– 10.00 ARA.

10.00-11.30 İzleme Tavsiyeleri, Prognostik Değişkenler ve uygunluk Ölçütleri, Parkinson Hastalığı için Değerlendirme Ölçümleri, Tazminat Koşulları, Diğer Nörolojik Bozukluklar ve Yaşlılıkta LSVT LOUD Kullanımı.

11.30-12.00 SINAV - Sertifika alabilmek için 85 almak zorunludur.

12.00-12.45 ÖĞLE YEMEĞİ

12.45-13.00 Etkileşimli Ses Alıştırmaları Oturumu için Hazırlıklar

13.00-14.00 Parkinsonlu Bireylerle “Uygulamalı” Etkileşimli Ses Alıştırmaları Oturumu.

14.00-15.00 Terapide Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar; Gelecekteki LSVT LOUD Araştırmaları ve Gelişen Teknoloji; LSVT LOUD Eğitiminin Sonu.

 

LSVT LOUD EĞİTİM UZMANLARI

LSVT LOUD toplamda 124 yıllık bir dil ve konuşma terapisi deneyimine sahip, her biri bireysel olarak 550’den fazla Parkinsonlu ya da diğer nörolojik bozuklukları olan vaka ile LSVT LOUD uygulamaları yapmış ve 54 farklı ülkede 10.000’den fazla klinisyene eğitim vermiş kişilerdir!

                              

 

Lorraine Olson Ramig Ph.D., CCC~SLP

Dr. Ramig, doktorasını Purdue Universitesinde yüksek lisansını ise University of Wisconsin Madison’da iletişim bozuklukları alanında tamamlamıştır. Dr. Ramig Colarado Boulder Üniversitesi, Dil-Konuşma ve İşitme bilimleri Bölümünde profesör olarak, Denver-Colarado’da Denver Performans Sanatları Merkezine bağlı Ulusal Konuşma ve Ses Merkezinde kıdemli araştırmacı olarak ve Mt. Sinai Sağlık Bilimleri Okulu ile New York’taki Columbia Öğretmen Akademisinde misafir profesör olarak çalışmaktadır. Kendisi, yaşlılarda ve nörolojik bozukluklarda ses konusunda çok sayıda araştırması olan ve uluslararası tanınırlığa sahip bir bilim insanıdır. 20 yılı aşkın süredir nörolojik ses bozuklukları konusunda çalışan Dr. Ramig hakemli dergilerde yayınlanan sayısız makaleler ile kitap bölümleri yazmıştır. Kendisi ASHA Onur Ödülüne layık görülmüştür.

                               

 

Cynthia Fox Ph.D., CCC‐SLP

Dr. Fox doktorasını Arizona Üniversitesinde Konuşma ve İşitme Bilimleri alanında tamamlamıştır. Çalışma alanı sinirbilim ve motor kontrol alanlarına odaklanmaktadır. Nöral hasar ve hastalık sonrası gözlemlenen işlev kayıplarının iyileştirilmesinde alıştırmanın önemi, nöroplastisite ve rehabilitasyon konularında uzmandır. Parkinsonlu hastalarda konuşma terapisi alanında LSVT LOUD kullanımı bakımından bir dünya lideridir. Dr. Fox, Parkinsonlu hastalarda LSVT uygulamalarının etkinliği araştırmaları ile 20 yıldan daha uzun bir süre önce Dr. Ramig ile çalışmaya başlamıştır. Kendisi bu tekniği Parkinsonlular dışında başka vakalarda da (ör: multiple sclerosis) kullanan ilk kişi olmakla birlikte Down sendromu ve Serebral Palsy de dahil uygulamanın çocuk gruplarında kullanımına da öncülük etmiştir. Dr. Fox, konuşma terapisi protokolünden sonra geliştirilen ve bir fizik tedavi uygulaması olan LSVT BIG’in geliştirilmesine de önemli katkılar sağlamıştır. Kendisi hem LSVT LOUD hem de LSVT BIG sertifika eğitimlerinde uzman olarak görev almaktadır. Bu araştırma alanlarında sayısız yayına sahip olan Dr. Fox, hem ulusal hem de uluslararası pek çok organizasyona konuşmacı olarak katılmıştır. Kendisi LSVT Global, Inc. eş kurucusu ve başkan yardımcısıdır.


                             

 

Jessica Galgano Ph.D., CCC‐SLP

Dr. Galgano, doktora eğitimini New York’taki Columbia Üniversitesi Biodavranışsal Bilimler alanında tamamlamıştır. Kendisi ulusal ve uluslararası konferanslarda konuşmalar yapmış ve nörolojik iletişim ve ses bozuklukları alanında yayınlar çıkarmıştır. New York Üniversitesi Langone Sağlık Bilimleri Okulunda öğretim üyesi ve New York’taki Open Lines Speech and Communication yönetim kurulu başkanıdır. Burada, çeşitli dil ve konuşma bozuklukları olan yetişkin ve çocuklara LSVT LOUD® ve başka terapi yöntemleri ile hizmet sunmaktadır. Ayrıca San Francisco Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Dr. Ramig ile Columbia Üniversitesinde araştırmalar yapmakta ve LSVT Global’da klinik uzman, eğitmen ve çalıştay lideri olarak çalışmaktadır.

                              

 

Angela Halpern M.S., CCC~SLP

Angela Halpern, LSVT LOUD Klinik Uygulama Sorumludur ve Ulusal Ses ve Konuşma Bozuklukları Merkezinde Prof. Ramig’in araştırma ekibinde yer almaktadır. Yüksek lisansını Pittsburgh Üniversitesi İletişim Bilimi ve Bozuklukları Bölümünde yapmış ve 1997’den bu yara LSVT LOUD sertifikalı uzman olarak çalışmaktadır. Angela Halpern, başta Parkinson hastalığı olmak üzere nörojenik bozukluklar alanında uzmanlaşmıştır. Parkinson hastalığı ile ilgili ulusal ve uluslararası konferanslara konuşmacı olarak katılmış ve bu konuda çok sayıda yayın yapmıştır.

                              

 

Heather Hodges M.A., CCC‐SLP

Heather Hodges, yüksek lisansını Colorado Üniversitesinde Konuşma, Dil ve İşitme Bilimleri alanında yapmıştır. 2004’ten bu yana Dr. Ramig’in araştırma ekibinin bir parçasıdır. Nörojenik ses ve konuşma bozuklukları alanında çalışmalar yapmak ve 2008’den beri LSVT LOUD sertifikalı bir klinisyen olmanın yanı sıra, Denver’daki National Jewish Health kurumunda hem yetişkin hem de çocuk gruplarında başta Pradoxical Vocal Fold Motion olmak üzere çeşitli konuşma, dil ve yutma bozuklukları alanında terapiler yapmaktadır.

                             

                               

 

Elizabeth Peterson M.A., CCC‐SLP

Elizabeth Peterson, yüksek lisansını Dr. Ramig’in araştırma ekibinin bir parçası olarak çalıştığı Colorado Üniversitesi Konuşma, Dil ve İletişim Bilimleri alanında yapmıştır. Elizabeth Peterson öncelikli olarak araştırma ortamlarında LSVT LOUD uygulamaları yapmakta ve Texas Sağlık Merkezi ile Ulusal Ses ve Konuşma Merkezinde araştırmacı olarak çalışmaktadır. Kendisi kısa ve uzun dönem LSVT LOUD etkileri alanında ve Parkinson hastalığındaki konuşma özelliklerini belirleyen nöral yapılar üzerinde çalışmaktadır. 2012 yılından bu yana sertifikalı LSVT LOUD klinisyenidir.

 

DİKKAT:

 1. Bu kurs LSVT Global ve DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir.
 2. Belgelendirme: Kurs sonunda katılımcılara eğitmenlerce imzalanmış ve LSVT Global onaylı LSVT LOUD Uygulayıcı Sertifikası verilecektir.
 3. Eğitim Dili: Kursun dili İngilizce olup İngilizce bilmeyen katılımcılar için Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Barış DİNÇER tarafından anında çeviri hizmeti verilecektir.
 4. Hedef Kitle: Dil ve Konuşma Terapistleri ve Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları ile bu alanda okuyan Lisans 3. ve 4. Sınıf öğrencileri, Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri.
 5. Kontenjan: 60 kişi ile sınırlıdır.
 6. Dileyen katılımcılar etkinlik ödemelerini güncel kur üzerinden aşağıda yer alan DİLGEM banka hesabına seminere 2 hafta kala tamamlamak koşuluyla taksitler halinde yatırabilirler.
 7. Bu seminerde hedef kitlede yer alan bölümlerde okuyan Lisans, Yüksek Lisans ya da Doktora Öğrencilerine % 10 indirim ; akademisyenlere ise %20 indirim uyguluyoruz. İndirimden yararlanmak için semineri sepete ekledikten sonra ALIŞVERİŞİ TAMAMLA bölümünün altında yer alan Promosyon Kodu Kullan bölümüne öğrenci için dilgem10; akademisyen için ise dilgem20 yazılması gerekmektedir. İndirimden yararlanan öğrenci ve akademisyenlerin seminer girişinde öğrenci ya da akademisyen oluşlarını güncel tarihli belge ile ispatlamaları gerekmektedir.
 8. BANKA HESAP BİLGİLERİ:
 • Banka Adı: KUVEYTTÜRK
 • Hesap Adı: Dilgem Eğitim Öğretim Danişmanlik ve Yayincilik Ltd. Şti.
 • IBAN No: TR 7400 2050 0009 4513 3680 0001

 

 

Ulaşım

 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Divan İstanbul Asia’ya 12 km uzaklıktadır. 
 • İstanbul Havalimanı, Divan İstanbul Asia’ya 75 km uzaklıktadır. 
 • D-100 Karayolu, Divan İstanbul Asia’nın önünden geçmektedir.
 • E-180 Otobanı Kurtköy Gişeleri, Divan İstanbul Asia’ya 15 km uzaklıktadır. 
 • Tavşantepe Metro İstasyonu, Divan İstanbul Asia’ya 3 km uzaklıktadır.
 • Pendik Tren Garı, Divan İstanbul Asia’ya 4 km uzaklıktadır. 
 • Kaynarca Marmaray Durağı, Divan İstanbul Asia’ya 2 km uzaklıktadır.
 • İDO Pendik Terminali, Divan İstanbul Asia’ya 3 km uzaklıktadır. 

 

Yakındaki Görülecek Yerler ve Yapılabilecek Aktiviteler

 • Viaport, Neomarine, Piazza, Anatolium, Pendorya ve Viasea Alışveriş Merkezleri
 • Tuzla Marina, Pendik Marina, ViaSea, Aquapartk ve Temapark 
 • Adalar Tekne Turu
 • Bağdat Caddesi ve Kadıköy' e bir Gezinti

https://www.divan.com.tr/divan-istanbul-asia/tr