İlkokul Türkçe Dil Yeteneği 4.Sınıf

Ürün Kodu : KZ69
20,83 TL
18,75 TL %10 İndirimli

İlkokul Türkçe Dil Yeteneği 4.Sınıf

Güzel türkçemiz 'in kurallarını öğrencilere sevdirerek ve eğlendirerek öğretecek şekilde hazırlandı. Kitapta öğrencilerin ilgisini çekecek, onlarda merak duygusu uyandıracak şekilde ders programındaki dil becerileriyle ilgili kazanımlarına yer verildi. Bu kazanımların işlenişi sırasında ders programının öngördüğü sınırlılık ve sıralamaya uyuldu, işleniş sırası dikkate alındı. Ancak zaman zaman program sınırlılıkları aşıldı.

"Biraz da Eğlenelim” bölümlerinde öğrencilerin dil gelişimini destekleyecek ve onları eğlendirecek, dinlendirecek tekerleme, fıkra ve karikatür gibi etkinliklere yer verildi.

340’a yakın çoktan seçmeli soru, çok sayıda dil etkinliği ve 100’ü aşkın uygulama çalışması ile oldukça zengin içerikli bir üründür. Bu etkinlikleri, öğretmenler öğrencilere derste yaptırabileceği gibi öğrenciler de evde kendi kendilerine yapabilecektir. Dil becerileri konusunda ders kitaplarında bulunan bilgi eksikliklerini giderecek, kazanımların daha iyi kavranmasını sağlayacak, dil gelişimini destekleyecek, öğrencinin anlama ve anlatma yeteneğini geliştirecek ilgi çekici ve eğlendirici metinler seçildi.

Öğrencileri derslere ve sınavlara hazırlamak, başarılarını artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikler; öğrenciyi çok yönlü düşünmeye, analiz sentez yapmaya, edindiği bilgiler arasında ilişki kurmaya yönlendiren, bireysel farklılıkları dikkate alan bir yaklaşımla planlandı.

Sayfa Sayısı: 280 Sayfa Ebat: 19,5x27,5 cm