Hikaye Kitapları

Hikaye kitapları, her yaşta çocuk için her zaman tercih edilmesi gereken kitap çeşitlerinden birisidir. Çocuğun kitap okuyamadığı dönemlerde ebeveynlerden birisinin çocuk için kitap okuması, onun hayal gücüne etki edebilecektir. Bunun yanı sıra bu kitap okuma günleri de çocuğun kitaba karşı ilgili olmasını sağlayabilecektir. Çocuğun okuma yazmayı öğrenmesi aşamasından sonra da kendi başına kitap okuyabilmesi adına kitap okuma günleri düzenlenebilir. Büyüklerin kitap okuduğunu gören çocuğun, kendisi de aynı şekilde kitaba karşı ilgili olabilecek ve kitap okumayı sevebilecektir. Fakat çocuk için hikaye kitapları seçilirken dikkat edilmesi gereken noktaların olduğu da bilinmelidir. Bu konular arasında öncelikle çocuğun yaşına uygun olan bir kitabın tercih edilmesi gelmelidir. Çocuğun zeka düzeyine uygun bir kitabın seçilmemesi, çocuğun kitaplardan soğumasına bile neden olabilecektir.

Her Yaşa Özel Hikaye Kitapları

Hikaye kitapları çocukların yaşlarının haricinde onların ilgilerine ve cinsiyetlerine göre de değişim göstermektedir. Kız ve erkek çocukların daha çok sevebilecekleri türde olan hikaye kitapları, onların ilgisini çekebilecek ve okumalarını da teşvik edebilecektir. Sitemizde yer alan hikaye kitapları çocukların yaşlarına göre değişim göstermektedir. Bunun yanı sıra çocukların ilgisini çekebilecek düzeyde olan ve kitabın içeriğine uygun bir şekilde tasarlanmış olan kitap kapakları, çocuğun kitaba yönelmesine de yardımcı olabilecek bir kıstastır. Kitabın kapağının çocuğun yaşına göre de farklılım gösterdiği unutulmamalıdır. Çocuğun gözünü alabileceği için ve okumayı da zorlaştıracağı için kuşe kağıdının kullanılmaması da kitapların özellikleri arasında görelebilmektedir. Çocuk için en uygun olan kağıtlar ve sayfa düzenleri, sitemizde yer alan kitaplar içerisinde yer alır.

Öykü ve Hikaye Kitapları

Hikaye kitapları tercih edilirken çocuğun ilgisine ve yaşına göre seçilmesi en sağlıklı sonuçları da ortaya çıkaracaktır. Çok fazla seçenek sayesinde çocuğunuz için en uygun olan kitabı bulmanız da oldukça kolay olacaktır.