Ezop Masalları Seti (10 Kitap )

Ürün Kodu : KZ101


Ezop Masalları

Ezop Masalları, dünyanın bilinen en eski masal ustası olan Ezop’un anlattığı masallar arasından çocuklar için özenle derlendi.

Ezop Masalları, dünya klasikleri arasında önemli bir yere sahip olan fabllardır. Kahramanları hayvanlar olan, zevkle okunan bu masallarda, hayvanların davranışları ve birbirleri arasındaki ilişkiler, ilginç olaylarla işlenmiştir. Hayvanlar, kimi zaman insanlar gibi düşünür, yaşar ve konuşurlar… Böylelikle insan ilişkilerine dikkat çekilir.

Görsellerle desteklenen metinler, çocukların anlayacağı bir dil ve anlatımla ile yazıldı. Kitaplar, çocukların okuma düzeyleri gözetilerek farklı yazı karakterleri ile hazırlandı. Şöyle ki, 1-2. kitaplar, yeni fontlarla, renkli heceli ve bitişik eğik yazılıdır. 3-4-5-6. kitaplar, yeni fontlarla bitişik eğik yazılı; 7-8-9-10. kitaplar ise düz yazılıdır

1. sınıf öğrencileri ve okuması sorunlu daha büyük çocuklar için "Koza Yayın” kalitesi ve güvencesiyle hazırlanan Ezop Masalları, 10 kitaptan oluşan bir dizidir. Ayrıca her kitaptaki her masal için okuduğunu anlama sorularına yer verilmiştir.

16'şar sayfalık 10 kitap
16,5 x 25,5 cm boyutlarında