Eğitici Oyuncak

Eğitici Oyuncak

Oyun çağındaki çocuklar için oyuncaklar her zaman önemlidir. Bu oyuncakların renkleri, işlevleri ve oyundaki yeri çocuklar açısından dikkat edilen detaylar olduğundan oyuncak seçiminde her zaman kendi zevklerine uygun seçim yapmaya özen gösteriyorlar. Ancak oyuncak satın alırken çocukların fiziksel ve duygusal gelişimini destekleyecek yapıda seçim yapılması oldukça önemlidir. Bunun ayrımını çok iyi bilmeyen bir çocuk belki eğitici oyuncaklar tercih etmek istemeyebilir. Ancak ebeveynlerin uygun bir yönlendirme ile çocukların ilgisini bu yöne çekmesi sağlanabilir. Zekâ gelişimi açısından son derece önem taşıyan eğitici oyuncaklar çocukların yaş gruplarına özel olarak da hazırlanıyor. Hemen her yaş grubuna ayrı olarak hazırlanan bu oyuncakların gelişim seviyesi de farklılık gösteriyor.  

 

3 Yaş Eğitici Oyuncak

Zekâ geliştiren eğitici oyuncaklar bebeklerin 6 aylık olduğu dönemden başlayarak farklı şekillerde hazırlanıyor. 6-12 aylık dönem için akıllı kartlar olarak hazırlanan bebeklerin görsel ve zihinsel yönden gelişimini destekliyor. Eğitici oyuncaklar kategorisinde satılan bu kartlar altıncı aydan itibaren çocukların ilgisini çekecek şekilde tasarlanıyor. Kartlar üzerinde bulunan görseller sayesinde bebeklerin görme yetenekleri gelişirken aynı zamanda kavrama yeteneklerinin de gelişmesi sağlanıyor. 3-6 yaş grupları için hazırlanan oyuncaklar arasında ise ilişkilendirme setleri büyük talep görüyor. Çocukların yavaş yavaş hayatı tanımaya başladıkları bu yaş döneminde hayata dair temel kuralları öğrenme imkânı buluyor. Zihinsel becerilerini en üst seviyede kullanacak olan çocukların bilişsel gelişimleri bakımından oldukça önemlidir.

 

Eğitici Oyuncak Yapımı

İlkokula başlayan ve artık arkadaş grubu ile oynamaya başlayan çocuklar için eğitici oyuncaklar kategorisinde farklı kart oyunları bulunuyor. Hadi anlat oyunu, parça bütün ilişkisi kurma oyunu, özgün masal üretme kartları gibi farklı seçenekler bulunuyor. Bu kartlar içerisinde özellikle özgün masal üretme oyunu çocukların ifade yeteneğini geliştirmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Her kart ile çocuklar hem düşünme yetilerini geliştirme imkânı buluyor hem de daha iyi konuşma ve anlatma becerisi kazanıyor. Oyunların tamamı eğitici nitelikte olup çocukların sosyal ilişkilerini geliştirmesi açısından da büyük bir önem taşıyor.

 

Okul Öncesi Eğtici Oyuncak

Eğitici oyuncaklar arasında bulunan ve parça bütün ilişkisini geliştirmesi açısından önem taşıyan oyunlardan biri de puzzle oyunlarıdır. Her çocuk yaş grubuna özel hazırlanan puzzle oyunları bir yaş grubuna kadar iniyor. Zekâ gelişiminin ilk evresinden itibaren çocukların oynamasına olanak tanınan puzzle oyunları çocuklar da parçaları birleştirerek bir bütün oluşturma becerisi kazandırıyor. Eğitici oyuncaklar içerisinde en çok tercih edilen puzzle oyunları farklı desenlerde ve resimlerde hazırlandığından sürekli olarak yenilebilir oyunlardan biridir. Puzzle oyunları tek satıldığı gibi set olarak da satılabiliyor. Çocukların yaşı arttıkça tercih edilen puzzle oyununun da zorluk derecesinde artış olacaktır.

 

1 - 5 Yaş Eğitici Oyuncak Çeşitleri

Matematiğin gelişme göstermesi son derece önemlidir. Bu nedenle de eğitici oyuncaklar arasında matematik bilgisi ağırlıklı oyunlara geniş yer verilmektedir. Çocukların erken yaşta matematiği sevmesi ve bu alandaki becerisini geliştirebilmesi için matematik zekâ oyunları tercih edilebilir. Eğitici oyuncaklar arasında ilkokul çağına uygun oyunlardan birisi olduğu için arkadaş grupları ile rahatlıkla oynanabilir bir oyundur. Matematik zekâ oyunları ile ritmik sayma, rakamlar, nesne eşleşme gibi çeşitli basit matematik teknikleri öğretilebiliyor. İlkokula yeni başlayan ya da ana sınıfı çağında olan çocuklar için ideal eğitici oyuncaklar olarak tercih edilebilmektedir. Çocukların yaş dönemlerine göre oyuncak arayışındaysanız sitemizden bilgi alabilir ve farklı oyuncakları inceleyebilirsiniz. Hızlı kargo ve uygun fiyatlarımız ile dilediğiniz oyuncağı rahatlıkla satın alabilirsiniz.