Duygularımı Öğreniyorum - 6 Kitap 12 Duygu

Ürün Kodu : M052
150,00 TL
125,00 TL %17 İndirimli

Bu setin en önemli özelliklerinden biri de sadece mutluluk ve üzüntü gibi temel duyguları değil çocukların yoğun olarak yaşadıkları diğer duyguları da kapsıyor olmasıdır.

Duygularımı Öğreniyorum Seti6 ayrı uygulama kitabından oluşmaktadır. Bu uygulama kitaplarında merak, heyecan, mutluluk, üzüntü, korku, kızgınlık, pişmanlık, utanç, kıskançlık, şaşkınlık, inatçılık, sabırsızlık duygularına yer verilmiştir. Her bir kitapta ele alınan duygular, çocukların çok yönlü gelişimlerini destekleyecek şekilde tanıtılmış ve farklı etkinlik türleri ile pekiştirilmeye çalışılmıştır.

Duygularımı Öğreniyorum Seti’nde her duyguyla ilgili kısa bir hikâyeye, hikâye ile ilgili sorulara ve tekerlemelere yer verilmiştir. Ayrıca sanat etkinliği, dikkat, hafıza, problem çözme, matematik becerileri ve ilkokula hazırlık çalışmalarına yönelik etkinliklerle zenginleştirilmiştir. Her kitabın sonundaki iki sayfa ise o duyguya ait değerlendirme sorularına ayrılmıştır.

Prof. Dr. Alev ÖNDER ve arkadaşlarının hazırladığı Duygularımı Öğreniyorum Seti, çocukların duyguları doğru tanımaları, anlamaları ve kendi duygularının farkına varmaları; öğrendikleri bu duyguları doğru şekildeifade etmeleri, beden dillerini doğru şekilde kullanma becerisi kazanmaları amacıyla hazırlanmıştır.

Yazarlar: Prof.Dr. Alev ÖNDER -Duygu ŞALLI - Güner VATANSEVER

Yayınevi: Mavi Yunus Yayınları