Düşünen Çocuklar 5-6 Yaş Scamper Eğitim Seti

Ürün Kodu : YUM.34
277,78 TL
250,00 TL %10 İndirimli

5-6 Yaş Düşünen Çocuklar Scamper Eğitim Seti 24 Parça

Türkiye’nin Tercihi Düşünen Çocuklar Eğitim Seti Yenilendi!

Düşünen Çocuklar Eğitim Seti bir yıl boyunca müfredata uygun eğitim yapmamızı sağlıyor ve tüm ihtiyaçlarımızı kaliteli bir biçimde karşılıyor.

Okulöncesi eğitimin amaçlarından biri çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektir. Farklı düşünme, hayal kurma, orijinallik ve sezgi yaratıcı düşünmenin en önemli noktalarıdır.

SCAMPER kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verir.

SCAMPER yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verir.

SCAMPER tek bir nesneye yöneltilen düşünme yöntemi serisidir. Bunun için tek bir nesne seçilir ve beyin fırtınası yoluyla bu nesne değiştirilip geliştirilir. Bunun dışında öykü, masal ya da şiirlerde kullanılabilir. Bunu yapmak için çocuğa sorular sorulur. Sorular çocuğun daha önce alışık olmadığı bir şekilde onun düşünmesini sağlar. Bu sorular bir anlamda farklı düşünme becerilerini kazandırmaya yönelik itici bir güçtür. Çocukların düşüncelerini geliştirip onların keşif yapmasını cesaretlendirir.

Düşünen Çocuklar Eğitim Seti bu amaçtan yola çıkılarak ve Scamper Tekniği vurgulanarak hazırlandı.

Kitaplarımızın içinde yer alan çalışmalar yapılırken çocuklarıngelişim seviyeleri dikkate alınmalı, onların sorulara vereceklericevaplar dinlenmeli ve her çocuğun cevap vereceği ortamlaroluşturulmalıdır.

SETİMİZİN İÇERİĞİ

okul_nasil_bir_yerdegerler    cdsanatmatematikDIKKATkavramailekatilimbelirlibilimdefteri

DÜŞÜNEN ÇOCUKLAR EĞİTİM SETİ(24 PARÇA)

8 Kitap

Eğitim Kitabı

48 Sayfa

1 Kitap

Değerler Eğitimi Kitabı

32 Sayfa

1 Kitap

Kavram Çalışma Kitabı

32 Sayfa

1 Kitap

Matematik Çalışma Kitabı

32 Sayfa

1 Kitap

Dikkat Etkinlikleri Kitabı

32 Sayfa

1 Kitap

Belirli Gün ve Haftalar

32 Sayfa

1 Kitap

Aile Katılım Kitabı

80 Sayfa

1 Kitap

Sanat Etkinliği

32 Etkinlik

1 Kitap

Bilim Defteri

24 Sayfa

1 Kitap

Portfolyo Dosyası

32 Sayfa

1 Adet

3D Gözlük

1 Adet

Şarkı ve Animasyon CD’si

1 Adet

Boy-Kilo Grafiği

1 Adet

Karne

1 Adet

Diploma

1 Adet

Gözlem Gelişim Dosyası

1 Adet

Karne Dosyası

1 Adet

Özel kutu

 

3d

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK!

Her kitapta üç boyutlu sayfalarla farklı dünyaları keşfedelim. Çocukları konuya ısındırmak için gözlüklerini takın ve müfredata göre özel hazırlanmış üç boyutlu sayfaları seyretmekle derse başlayın.

Farkı siz de yaşayın!

IMG_3226-1.JPG

SAYFALARDAN ÖRNEKLER 

kavram

KAVRAM ÇALIŞMASI: Bu çalışmada uzun kısa kavramını hayvanlar konusunu araç olarak kullanarak veriyoruz. Ayrıca çocuklardan farklı düşünmeye teşvik edecek “Yemek zorunda olmasaydık nasıl bir hayatımız olurdu ” sorusuna cevap bulmalarını istiyoruz.

daire

DAİRE ŞEKLİ: Daire şeklinin öğreniminin kalıcı olmasını sağlamak amacıyla çocuklara yine hayal güçlerini zorlayacak farklı düşünmelerini sağlayacak bir soru sorduk. Aslında daire şeklinde olmayan ama daire şeklinde olmasını istediğiniz nesneler neler olabilir?

sonbahar

SONBAHAR: Sonbahar mevsiminin özelliklerini burada öğreniyoruz. Ayrıca sonbahar mevsimini anlatırken scamper tekniği ile de şemsiyeyi başka ne işler için kullanabileceklerini düşünmelerini istedik.

dis

DİŞ SAĞLIĞI: Burada scamper tekniğinin Amacını Değiştirme Basamağı ile ilgili bir çalışma hazırladık. Çocuklardan Dişlerimizle başka neler yapabilir sorusuna yanıt bulmalarını istedik.

kultur

KÜLTÜR-SANAT: Bu sayfa programda yer alan sanat eserleri ile ilgili amaç ve kazanıma yönelik hazırlandı. Ama düşünen çocuklar setinin esas amacı farklı düşünmeyi teşvik etmek olduğu için bu çalışmayı da güzel bir soru ile destekledik. Çocuklardan boya kullanmadan farklı malzemeler kullanarak resim yapmalarını istedik.

oyun

OYUN SAYFAMIZ: Eğitim Kitaplarımızın hepsinde bir tane oyun sayfamız var. Bu sayfalardaki oyunlar yine scamper tekniğini içinde barındırıyor. İlk kitabımızdaki Ayakkabı Oyunu çocukların ayakkabılar hakkında farklı düşünceler geliştirmelerini teşvik ediyor.