Deney Etkinlikleri Kitabı (Animasyon CD'li)

Ürün Kodu : M069
34,72 TL
32,50 TL %6 İndirimli

Fen Deneyleri ve Etkinlik Kitabı (Animasyon CD'si Hediye)

Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim isimli okul öncesi için fen deney kitabı: laboratuvara ihtiyaç duyulmadan, basit araç ve gereçlerle okulda, evde ya da yaşanılan çevrede kolayca gerçekleştirilebilecek deney ve gözlem etkinliklerini kapsamaktadır. Çocukların gelişim seviyelerine uygun, onlara yaparak yaşayarak başarı duygusunu hissettiren, fen ve matematikle ilgili olumlu yaşantılar sunan deney ve gözlem etkinliklerini içermektedir. Bu deneyler, çocukların deneye aktif katılımını sağlayacak, daha önceden denenerek uygulanmış çalışmalardır.

Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim’de, okul öncesi çocukların gelişim düzeyleri dikkate alınmış, basitten karmaşığagiden bir sıra izlenmiş, 51 deneye yer verilmiştir. Deneylerin hangi amaç için yapıldığı belirtilerek yapılış aşamaları detaylı bir şekilde belirtilmiş ve görsellerle desteklenmiştir. Deneyler konu alanlarına göre gruplandırılmış, sayfa kenarlarında her grup için farklı renk kullanılarak belirginleştirilmiştir.

Öğretmen, Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim kitabımızdaki deneyleri, sınıfta çocuklarla birlikte yapabileceği gibi, çocuklar evde aileleri ile yapıp deney sonuçlarını okulda arkadaşlarıyla da tartışabilirler. Kitabımız, bu anlamda ailelere fen öğretimi konusunda rehber olacağı gibi aile katılımını gerçekleştirme olanağı da yaratır.