Cubble Zeka Ve Strateji Oyunu

Ürün Kodu : HOB10
29,00 TL

CUBBLE BECERİ OYUNU

Herr yaştan çocuğa hitap eden Cubble oyunu, 60 farklı problem kartı ile  güzel bir geometrik algı ve dikkat oyunudur. Bu oyunda oyunun size eklerinde verilen taşlarını her problem kartında sizin için boş bırakılan zemine yerleştirmeye çalışıyorsunuz. Başlangıçta iki taşı yerleştirmeye çalışırken problem kartları ilerledikçe yedi taşın hepsini kullanmanız gerekiyor.

Cubble oyununda çocuklar taşları zeminlere yerleştirmeye çalışırken bir taşın döndürüldüğünde ya da ters çevrildiğinde alabileceği muhtemel şekilleri zihinlerinde canlandırmaya çalışıyorlar. Aynı zamanda iki ve daha fazla taşın birleştiğinde oluşacak şekli zihinlerinde oluşturmaya çalışıyorlar. Oyunu oynadıkça zihinlerinde bu görevi üstlenen beyin hücreleri arasındaki bağlantıların sayısı artıyor ve bu alandaki becerileri güçleniyor. Bu becerileri geliştikçe de çevrelerinde gördükleri her nesneyi zihinlerinde daha iyi tasarlamaya başlıyorlar.

Cubble oyununu oynatarak çocuğunuzun geometrik algı ve tasarım becerilerini geliştirebilirsiniz. Bunu çocuğunuz tek başına yapabileceği gibi oyun tanıtım kılavuzunda da belirtildiği gibi arkadaşlarıyla birlikte de yapabilir. Böylece bir yandan zihinsel becerilerini geliştirirken bir yandan da sosyal becerilerini geliştirebilir.