Cincanla Eğlenerek Öğrenelim 4. Sınıf

Ürün Kodu : M285
15,00 TL
13,00 TL %13 İndirimli

Cin Can’la Eğlenerek Öğrenme Zamanı 4. sınıf - Zekâ Geliştiren Akıl Oyunları

Matematiğin eğlenceli dünyasına hoş geldiniz!..

Zekâ Geliştiren Akıl Oyunları - Cin Can’la Eğlenerek Öğrenme Zamanı 4, çocuklara matematik sevgisini kazandıracak, hem eğlenmelerini hem de başarılı olmalarını sağlayacak bir kitap… Bu kitap, bir ders kitabı veya ders programını takip eden bir kaynak kitap olarak değil çocuklarımızın matematiğe ilgi duymasını, onu sevmesini sağlamak amacıyla hazırlandı. Kitapta sadece eğlenceli matematik oyunlarına, bilmece, bulmaca, zekâ oyunları, sayı ve şifre çözme oyunları, yaratıcı düşünce etkinlikleri, deney, yarışma gibi etkinliklere yer verildi. Her çocukta olan matematik zekânın ortaya çıkarılması ve geliştirilmesine özen gösterildi. Çünkü matematik, eğlenmeye, oynamaya, yarışmaya ve zevkle vakit geçirmeye en uygun derstir.

Öğrenciler, Zekâ Geliştiren Akıl Oyunları - Cin Can’la Eğlenerek Öğrenme Zamanı 4’teki etkinlikleri tek başlarına yapabilecekleri gibi birkaç kişi birlikte oyun – yarışma havası içinde de gerçekleştirebilirler.

Cin Can’la Eğlenerek Öğrenme Zamanı 4 kitabını kullanan öğrenci; bazı işlem kolaylıklarını öğrenir, bir problemin farklı çözüm yolları olabildiğini keşfeder, yeni çözüm yöntemleri bulmaya yönlenir, yeni fikirler üretip yaparak ve yaşayarak öğrenir, proje çalışmaları yapar… Böylelikle, mantıklı düşünme yeteneğini geliştirir, yaşadığımız dünyayı anlamak ve doğayı keşfetmek için öğrenme isteği duyar, karşılaştığı problemlere çözüm üretebilme ve işlemleri kolay yapabilme becerisi geliştirir.

Cin Can’la Eğlenerek Öğrenme Zamanı 4 kitabını kullanan öğretmen;ders konularını işlerken bu farklı ve eğlenceli etkinliklerden yararlanabilir; öğrencilerin ilgisini derse çekebilir, onların öğrendikleri bilgileri kullanabilmesine olanak tanır, performans ve zekâlarının gelişmesini destekler, serbest etkinlikler saatlerini değerlendirecekleri güzel bir kaynak kitaba sahip olur.

Matematiğin eğlenceli dünyasında buluşmak üzere…

 

Sayfa Sayısı: 96 Sayfa Boyut: 19,5x27,5 cm