Akıllı Robitik Eğitim Seti 5 Yaş

Setimiz;Dik temel harflerle,yeni okul öncesi programının bütünleşik sarmal eğitim modeline uygun olarak hazırlanmıştır.

Set içinde,Sayı – şekil, renk, çizgi çalışması, dikkat, örüntü, yardımlaşma, duygularımız, görgü kuralları, dengeli beslenme, matematik, ses – ritim çalışmaları, labirent, duyu organlarımız, değerlerimiz, çevre sağlığı, neler öğrendik?, problem çözme, sudoku, mandala, grafik çaloşöaları bulunmaktadır.

Setimizin kahramanları Akıllı Robidik, Arda ve Yelda’dır.
Robidik, çok akıllı ve yeni şeyler ögrenmeye meraklı bir robottur.

Bu sette; amaç kazanımlar, kavramlar, ses ve ritim çalışmaları, dikkat çalışmaları, labirent çalışmaları, problem çözme, spor sayfalarına özel önem verilmiştir. Seti oluşturan her kitap; birlikte tamamlayalım, hayal gücü, davranış geliştirme, grafik oluşturma, değerlerimiz, dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Değerler Eğitimi: Erken çocukluk döneminde, değerlerin kazandırılması çok önemlidir. Değerler eğitimi, okul öncesi eğitimin önemli hedefleri arasında yer almaktadır.Ele alınan değerleri kazandırmak ve farkındalık oluşturabilmek için kitaplarımızda çocukların anlayabileceği görsel okuma, dikkat, problem çözme, farklı düşünme ve labirent sayfalarına yer verilmiştir.

Matematik sayfaları: Matematik sayfaları, çocukların ilkokula hazır bulunuşluklarını en üst seviyeye taşıyacak şekilde hazırlanmıştır.
Matematik çalışmaları içinde; düşünme, dikkat, farkları bulma, sayma, sınıflandırma, ölçme, ayırt etme, bire bir eşleme, ritmik sayma, eşleştirme, gruplama, rakamları tanıma, nesnelerle toplama ve çıkarma yapma… gibi sayfaları bulunmaktadır.