2018 Zamları Maaşlara Ne Kadar Yansıyacak?

 

2018-2019 memur toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı dün imzalar atıldı. Toplu sözleşme sürecinin tamamlanmasıyla yeni memur maaşları listesi de netleşti. 2018-2019 dönemi için zamlı yeni memur maaşları ünvanlara göre belli oldu.

2018 Ocak Memur zammı milyonlarca memur tarafından merakla bekleniyor. Yılda 2 dönem zam alan memurların 2018 yılı ilk zammı ocak ayı içerisinde olacak.  Ocak zammıyla beraber memur maaşları üç kaynaktan birden zamlanacak. Memur maaş zamlarına ek olarak, agi ve aile yardımı ücretleri de artacak. 2018 yılına sayılı günler kala memurların kulağı Ocak ayı içerisinde yapılacak olan zamma yöneldi. Temmuz ayının son 5 ayındaki enflasyon rakamlarına göre şekillenecek olan memur maaşlarının son şeklinin alması için Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanması bekleniyor. Kamuda görevli yüzbinlerce memurun yılda 2 defaya mahsus alabildiği zam Ocak ve Temmuz aylarında veriliyor. Geçtiğimiz aylarda 4.dönem toplu sözleşmeler hükümet ile memur sen arasında gerçekleştirilmiş Yapılan anlaşmaya göre 2018 için yüzde 4+3,5 oranında 2019 yılı için ise yüzde 4+5 ile anlaşmaya varıldığı açıklanmıştı.

2018 memur maaşları

Sarıeroğlu, "Bu yaptığımız maaş artışları bir taraftan kamu çalışanlarımızı memnun etmeye yönelikken, diğer taraftan da kamu maliye dengesini gözetmeyi temel alan bir anlayışla gerçekleştirildi. Tabii ki kamu görevlilerimizin ihtiyaçları, beklentileri, talepleri birinci önceliğimizdi. Ülkemizin içerisinden geçmiş olduğu süreç, ekonomik dengelerimiz ve istikrarımız bizim için önemliydi ve 80 milyon vatandaşımızın menfaatini gözettik. Enflasyonun orta vadede düşüş trendine girdiği bir ortamda, hükümetimiz mali imkanlarını bu toplu sözleşme sürecinde sonuna kadar kullanarak kamu çalışanlarımızın refah payındaki artışını güçlü şekilde gerçekleştirmiştir. Bu artış oranının piyasalarda da çok olumlu şekilde etki yaptığını memnuniyetle görmüş durumdayız.".

Ocak 2018'de En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar Olacak? 2018'de En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar Olacak? 2017 yılının son 6 aylık enflasyon rakamına göre 2018 yılının ilk yarısında ocak ayında memura yapılacak yüzde 4 lük zam ile en düşük maaş 2.829.84 TL olacak.

 akıl oyunları oyuncakları