2. Sınıf Matematik Etkinlikleri ve Alıştırma Kitabı

Ürün Kodu : KZ16
20,83 TL
18,00 TL %14 İndirimli

2. Sınıf Matematik Etkinlikleri ve Alıştırma Kitabı

2. sınıf çocuklara matematik sevgisini kazandıracak, hem eğlenmelerini hem debaşarılı olmalarını sağlayacak bir kitap. Bu kitap, "Her çocuk matematik öğrenebilir." ilkesine dayanarak ve çocukların gelişim düzeyleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Öğrencilerin matematiksel bilgileri, model veresimlerle fark etmeleri, çok sayıda alıştırma yaparak kavramaları veproblem çözmeleri sağlanmış; matematiksel kavramları öğrenirken problemçözme, iletişim kurma, görsel okuma- yorumlama, akıl yürütme veilişkilendirme becerilerini kazanmalarına da olanak tanınmıştır.

Matematik Öğretim Programı nda yer alan kazanımlar sırasıyla tek tekişlenmiştir. Kazanımlarla ilgili bilgi köşelerinde öğrencilerin kavramsal veişlemsel bilgiler arasında ilişki kurabilmeleri hedeflenmiştir. Kazanımlar,öğrencinin yapacağı çok sayıda alıştırma ile pekiştirilmiştir. "Konu Değerlendirme" başlığı altında, her kazanımla ilgili ölçme ve değerlendirmesayfaları düzenlenmiştir.

Her bölümün (alt öğrenme alanınını sonunda o bölümle ilgili tümkazanımların değerlendirilebileceği karma sorular bulunmaktadır. 

Koza Matematik 2 kitabında;

• Çok sayıda çözümlü alıştırma ve problem,

• 18 testte 186 soru, 4 deneme sınavında 80 soru,

• Toplam 44 alıştırma,

• 40 adet doğru- yanlış boşluk doldurma eşleştirme vb. etkinliklere yer verilmiştir.

2. sınıf matematik

matematik ebe